Deeltijd WW eenvoudiger, maar niet altijd aan te raden
Terugbetaling uitkeringsgelden kan voor MKB te veel zijn.
Na advies van vakbonden en werkgevers in de
Stichting van de Arbeid, heeft minister Donner (SZW) de definitieve regeling voor deeltijd WW bekend gemaakt. Belangrijkste wijziging is dat de werkgever individuele afspraken mag maken met de werknemer over deeltijd WW, als de vakbonden zich blijven verzetten tegen een algemene regeling. Maar kleine bedrijven moeten wel oppassen met het aanvragen van deeltijd WW, waarschuwt een accountantskantoor.
Als bedrijven er met de vakbonden niet uitkomen, moeten ze een brief schrijven naar het
Meldpunt deeltijd WW bij het ministerie van SZW. Vervolgens wordt de zaak voorgelegd aan de centrale organisaties van werkgevers en werknemers binnen de Stichting van de Arbeid. Zij moeten binnen twee weken met een oplossing komen. Als dat niet lukt, staat de mogelijkheid voor werkgevers en werknemers open om samen tot overeenstemming te komen.
Niet altijd gunstig
Op nieuwssite
nu.nl waarschuwt accountant Edwin Verhoeven van
HLB Van Daal & Partners dat het aanvragen van deeltijd WW voor kleine ondernemers riskant kan zijn.
Het probleem zit volgens Verhoeven vooral in de verplichting om werknemers, na afloop van de deeltijd WW, nog minimaal drie maanden in dienst te houden. Worden ze in die periode toch ontslagen, moet de werkgever de helft van de WW-uitkering terugbetalen aan het UWV. Die lasten kunnen voor kleine ondernemers te zwaar blijken. Volgens de accountant moeten MKB-ers daarom onafhankelijk advies inwinnen, voordat ze deeltijd WW aanvragen.