Betere beloning voor de beste prestaties

Bedrijven gaan in 2012 meer beloningsbudget reserveren voor medewerkers die het meeste rendement opleveren voor de organisatie. Dat meldt HR-adviesbureau Mercer.

Bij één op de acht bedrijven is ook een andere ontwikkeling te zien: daar krijgt een kwart van de medewerkers geen loonsverhoging, omdat bij hen de prestaties achterblijven. Dit blijkt uit onderzoek onder 412 senior HR-specialisten die belast zijn met het arbeidsvoorwaardenbeleid. Zij namen deel aan Mercer`s 2012 Compensation Planning in EMEA webinar.

De helft van de HR-specialisten meldt dat er volgend jaar evenveel beloningsbudget is voor high performers als in 2011, 44% zegt meer budget voor hen te reserveren, terwijl slechts 5% aangeeft minder te besteden aan de beste werknemers.

Twaalf procent van de deelnemers aan het webinar geeft aan dat bij hun organisatie een kwart van de medewerkers geen salarisverhoging zal krijgen, omdat de prestaties achterblijven. Bij de helft van de bedrijven krijgt slechts 5% van de medewerkers er niets bij.

Beloning met twee snelheden
Mercer constateert dat beloning steeds vaker wordt verbonden aan geleverde prestaties. Algemene loonstijgingen zullen wel blijven, maar bedrijven zoeken naar wegen om de loonbetaling te differentiëren door die te koppelen aan geleverde prestaties. Daarbij kijken ze zowel naar directe opbrengsten als naar prestaties die de organisatie op de langere termijn voordeel op kunnen leveren.

Volgens Mercer gaat op deze manier langzaam maar zeker een beloningssysteem ontstaan met twee snelheden.
Doorsturen:

Neem een abonnement en download 460 exclusieve vakartikelen en 311 actuele HR-instrumenten!

Wilt u als HR-professional ook niks meer missen op uw vakgebied?