Starters van nu zijn hoogopgeleide, zelfverzekerde, zelfstandige wereldburgers. Maar ze zoeken ook structuur in hun werk en staan open voor coaching door ervaren collega`s. Dat biedt perspectief aan oudere werknemers.
ASA Student, gespecialiseerd in bemiddeling van studenten, en Ad Rem Young Professionals, melden dat in hun Trendrapport 2011: Young Professionals 2.0.
Structuur biedt houvast in het werk
Hoe zelfverzekerd, zelfstandig en werelds de jonge hoogopgeleide starters ook zijn, in andere opzichten zijn ze opmerkelijk `gewoon`. Zo zoeken de Young Professionals 2.0 structuur in hun werk. En, ondanks de nieuwste manieren om overal en altijd met iedereen te communiceren, willen ze het liefst ook een vaste werkplek op een echt kantoor.
Virtuele netwerken zijn mooi, natuurlijk, maar aan face-to-face contact geven de jonge professionals nog steeds de voorkeur. Zij zoeken duidelijk naar contact met collega’s om mee samen te werken en kennis te delen. De werksfeer speelt daarbij een zeer bepalende rol in de kleeffactor van de Young Professionals.
Bij de verdeling tussen werk en privé, is minder behoefte aan structuur. Een goede balans is van belang en flexibiliteit in werktijden wordt erg gewaardeerd. Werk en privé lopen door elkaar heen, maar daar kunnen ze wel goed mee uit de voeten.
Ontwikkelen en leren van ouderen
Ontwikkeling en veel kunnen leren bij een werkgever, staan bovenaan het verlanglijstje van de nieuwe generatie. De jonge werknemers werken wel graag zelfstandig, maar dan het liefst onder de vleugels van een ervaren coach. Verder leren ze graag van collega`s en managers, alleen niet door een directieve aansturing, maar in een faciliterende vorm.
Volgens Katinka Habermehl-Reuling, algemeen directeur van ASA Student en Ad Rem Young Professionals, ligt hier een duidelijke kans voor bedrijven. `Zij kunnen de oudere doelgroep, de babyboomers die nu massaal met pensioen gaan, een rol geven in het coachen van de nieuwe generatie. De coach moet zich daarbij niet directief opstellen, maar als faciliterend, participatief leider. Hiermee borgen bedrijven de kennis die weg dreigt te vloeien door de vergrijzing van de samenleving`.
|