Omdat de spaarloonregeling per 1 januari 2012 wordt afgeschaft, mogen spaarders hun opgebouwde spaartegoed met ingang van die datum vrij opnemen.
Het opgebouwde vermogen op de spaarloonrekening valt op 1 januari 2012 vrij, maar de spaarders mogen hun tegoed ook op de geblokkeerde spaarloonrekening laten staan. De tegoeden worden dan vervolgens jaarlijks gedeeltelijk vrijgegeven, zoals nu ook al regel is. Als men zich aan de voorwaarden van de spaarloonregeling houdt, blijft voor de geblokkeerde tegoeden de belastingvrijstelling in box 3 in stand.
Vitaliteitssparen
Het is de bedoeling dat de spaarloonregeling en het levensloop-sparen opgaan in de nieuwe regeling ‘vitaliteitssparen’. Deze regeling is onderdeel van het Belastingplan 2012, dat nog moet worden behandeld in de Tweede en Eerste Kamer.
|