FemaleFactor wil geen feminisme, maar `femalisme`

`Het feminisme heeft van vrouwen te veel surrogaat mannen gemaakt. Wij benadrukken de kansen, mogelijkheden en kwaliteiten van vrouwen. Geen strijd maar samenwerking, geen Opzij maar Zij, geen feminisme maar femalisme`.

Dat stelt Anja Beerepoot, oprichtster van het vrouwenplatform FemaleFactor. Haar platform grijpt de 100ste Internationale Vrouwendag, 8 maart, aan om het femalisme te introduceren.

Een nieuw vrouwelijk geluid
100 Jaar vrouwenrechten hebben volgens Beerepoot geleid tot diverse verworvenheden als het stemrecht en de pil, maar niet tot een gelijkwaardige samenleving voor mannen en vrouwen. Westerse vrouwen moeten daarom hun `vrouwelijke kracht en vrouwelijke trots versterken`. Zij kunnen daarover meepraten op de site www.femalefactor.nl .

Volgens Beerepoot is een nieuw vrouwelijk geluid nodig als tegenwicht voor de heersende, toch veelal nog mannelijke norm. `Wij zeggen niet dat het één beter is dan het ander, maar streven naar balans in de samenleving tussen mannelijke en vrouwelijke energie en waarden. De discussies over te weinig topvrouwen, (on)gelijke beloning, seksualisering van de maatschappij maar ook bankencrises en klimaatcrises laat zien dat een herwaardering van het economisch bestel en ruimte voor de zachte kant van de samenleving nodig is`.

Richten op vrouwen, niet op mannen
In plaats van in te zoomen op deze discussies richt FemaleFactor zich op individuele vrouwen en –in mindere mate- op mannen.

Want volgens Beerepoot heeft `het feminisme van vrouwen te veel surrogaat mannen gemaakt. Wij benadrukken de kansen, mogelijkheden en kwaliteiten van vrouwen. Dat is de beste garantie voor individuele positieverbetering en komt ook de samenleving ten goede. Geen strijd maar samenwerking, geen Opzij maar Zij, geen feminisme maar femalisme.`

8 uitgangspunten van femalisme
Op 8 maart kunnen vrouwen kennis maken met de 8 uitgangspunten van het femalisme. Daarmee wil Beerepoot `aanzetten tot nadenken, meedenken en meevieren, niet alleen vandaag maar ook na 8 maart`. Leden van FemaleFactor en andere vrouwenplatforms ondersteunen het initiatief via Twitter.
Doorsturen:

Neem een abonnement en download 460 exclusieve vakartikelen en 311 actuele HR-instrumenten!

Wilt u als HR-professional ook niks meer missen op uw vakgebied?