Gaat kleine banenregeling echt lasten werkgevers verlichten?

Vanaf 2010 hoeven werkgevers geen premies meer te betalen voor jongere werknemers tot 23 jaar die maximaal 600 euro verdienen. Ook hoeven ze voor hen geen premies voor werknemersverzekeringen meer op te hoesten. Een succes vindt MKB-Nederland, maar niet iedereen reageert enthousiast.

Ondernemersorganisatie MKB-Nederland had de regeling voor kleine banen al langer hoog op de agenda staan, omdat deze de loonkosten voor werkgevers verlaagt. Bovendien krijgen jongeren daarmee eerder de kans om werkervaring op te doen, wat een wapen kan zijn bij de bestrijding van de jeugdwerkloosheid.

Wel in salarisadministratie
De regeling duurt voorlopig een jaar, maar MKB-Nederland rekent op voortzetting als de regeling een succes is. En of dat zo is, valt nog te bezien. Op de site van MKB-Nederland staan namelijk ontnuchterende reacties, waarin de lastenverlichting wordt betwijfeld.

Zo moeten jongere werknemers nog steeds in de salarisadministratie worden opgenomen. Die wordt daardoor alleen maar ondoorzichtiger, is de vrees, omdat in de loonaangifte 2010 onvoldoende rekening met deze regeling is gehouden.

Extra handelingen
Bovendien vergt de regeling juist extra handelingen. Dat komt omdat de werkgever na de loonberekening straks moet bekijken of de regeling van toepassing is en hier een uitzondering op toepassen. Er moeten dan verschillende codes anders in de loonaangifte worden doorgegeven.

Omdat de medewerker nog altijd loonbelasting betaalt, moet die bovendien ook nog achteraf om teruggaaf verzoeken.
Doorsturen:

Neem een abonnement en download 460 exclusieve vakartikelen en 311 actuele HR-instrumenten!

Wilt u als HR-professional ook niks meer missen op uw vakgebied?