Einde solidariteit door ouderen in pensioenbestuur
Eigen belang gaat ten koste van jonge generatie werknemers.
Vakbond CNV waarschuwt voor tanend vertrouwen onder de werkende bevolking, als ouderenorganisaties een zetel krijgen in het bestuur van pensioenfondsen. Daarmee komt de solidariteit in gevaar, denkt het CNV.
In de Tweede Kamer lijkt een meerderheid te komen voor het voorstel van D’66 en de VVD om ouderen een zetel in pensioenfondsen te geven. Maar `als iedere generatie voor het eigen pensioenbelang gaat opkomen in fondsen, is het snel gebeurd met de solidariteit en collectiviteit’, stelt CNV voorzitter Bert van Boggelen.
Afnemend vertrouwen
‘Het vertrouwen in het pensioenstelsel is bij jongeren het laagst en dat vertrouwen zal niet toenemen als ouderen een zetel in pensioenfondsen krijgen’, stelt Van Boggelen. Volgens de CNV-voorzitter heeft zijn vakbond `leden van 15 tot 95 jaar en behartigt de bond belangen van al deze leden heel evenwichtig.’