Vervangende belasting gemoedsbezwaren registreren
Als u werknemers in dienst heeft die gemoedsbezwaren hebben om premie voor de volksverzekering en Zorgverzekeringswet te betalen, moet u opletten hoe de bijdragevervangende belasting wordt geregistreerd.
De Belastingdienst wijst werkgevers er nog eens op dat u de bijdragevervangende belasting Zvw voor gemoedsbezwaarde werknemers moet vermelden in de rubriek `Ingehouden bijdrage Zorgverzekeringswet`. De salarisadministratie kan in hoofdstuk 24 van het
Handboek loonheffingen 2010 meer informatie vinden over het indienen van de loonaangifte voor gemoedsbezwaarde werknemers.
Juiste rubriek loonaangifte
Voor werknemers die gemoedsbezwaard zijn voor de volksverzekeringen en Zvw, moet de werkgever
bijdragevervangende belasting Zvw inhouden op het loon. Het is daarbij wel belangrijk om de bijdragevervangende belasting Zvw in de juiste rubriek in de loonaangifte te vermelden.
De Belastingdienst geeft de bedragen namelijk weer door aan het
College voor Zorgverzekeringen. Met deze informatie stelt het College de hoogte van de spaarpot vast. Het vermelden van de bijdragevervangende belasting in de juiste rubriek is hierbij noodzakelijk.
Corrigeren kan nog
Heeft u in 2010 niet de juiste rubriek gebruikt voor de bijdragevervangende belasting Zvw? Dan moet u over 2010 zo snel mogelijk correctieberichten indien bij de Belastingdienst. Heeft u in de jaren vóór 2010 ook de verkeerde rubriek gebruikt, dan kunt u losse correctieberichten indienen.