Jeugdwerkloosheid daalt sinds februari 2010

In het eerste kwartaal van 2010 vonden een kwart meer jongeren een baan, leerwerkplek of stage. De jeugdwerkloosheid is sinds februari licht aan het dalen.

Dat meldt minister Donner (SZW) over de resultaten van het Actieplan Jeugdwerkloosheid dat op 1 september vorig jaar in werking trad. Het Actieplan is een initiatief van het Rijk en wordt uitgevoerd door gemeenten, het UWV, onderwijs, de VNG, kenniscentra voor beroepsonderwijs en bedrijfsleven en sociale partners.

68 duizend jongeren van de straat
Met het Actieplan zijn tot nu toe 68.000 jongeren aan een baan, leerwerkplek of stage geholpen. Vooral de eerste maanden van dit jaar laten gunstige ontwikkelingen zien. Tussen januari en april wisten 38.000 werkloze jongeren een stage, leerwerkplek of een gewone baan te vinden. Dat is een stijging van 25% ten opzichte van de 30.000 jongeren die in de laatste vier maanden van 2009 een plek vonden.

Ondanks de voortdurende economische crisis is het totaal aantal stages en leerbanen zelfs iets gegroeid naar 213.000 erkende leerbedrijven in juni 2010. Mede hierdoor konden in de eerste vier maanden van dit jaar meer dan 110.000 jongeren in het mbo beginnen aan hun stage of leerbaan.

Jeugdwerkloosheid daalt
Minister Donner is positief over de ontwikkeling van de jeugdwerkloosheid in Nederland, die nog altijd het laagst is van alle EU-lidstaten. Sinds februari van dit jaar is de jeugdwerkloosheid in Nederland zelfs weer licht aan het dalen.

Toch profiteren niet alle jongeren van dit aarzelende herstel. Vooral jongeren die onvoldoende zijn opgeleid en geen startkwalificatie (mbo2-niveau) hebben, zijn relatief vaak werkloos.
Doorsturen:

Neem een abonnement en download 460 exclusieve vakartikelen en 311 actuele HR-instrumenten!

Wilt u als HR-professional ook niks meer missen op uw vakgebied?