Deeltijd-WW verlengd tot 1 juli 2011

De deeltijd-WW wordt verlengd tot 1 juli 2011 voor werkgevers die niet eerder gebruik hebben gemaakt van werktijdverkorting of deeltijd-WW.

Hiermee worden sectoren tegemoetgekomen met langlopende opdrachten. Zij lopen het risico pas later in 2010 geconfronteerd te worden met de gevolgen van de crisis. De uiterste gebruiksdatum van de deeltijd-WW is 1 juli 2011.

Deeltijd-WW is bedoeld voor bedrijven die gedurende de crisis hun vakkrachten willen behouden. Werknemers krijgen voor de uren waarin zij niet werken een WW-uitkering. In sommige sectoren zoals bouw en scheepsbouw hebben bedrijven met langlopende opdrachten te maken en lopen de kans pas later in 2010 te worden geconfronteerd met de gevolgen hiervan.

Alleen voor nieuwe bedrijven
Daarom gaat de verlenging van de deeltijd-WW alleen gelden voor nieuwe bedrijven die niet eerder gebruik hebben gemaakt van werktijdverkorting of deeltijd-WW. Hoe lang een bedrijf er na 1 april 2010 nog gebruik van kan maken, hangt af van het moment dat een bedrijf ermee begint en de omvang van het deel van het personeel waarvoor deeltijd-WW wordt aangevraagd.

De regeling eindigt namelijk - ongeacht het moment van instroom - uiterlijk op respectievelijk 1 januari, 1 april en 1 juli 2011. De aangescherpte voorwaarden, zoals die bij het aanpassen van de regeling in juli 2009 zijn opgesteld, blijven gelden.

Dynamiek arbeidsmarkt
Naast verlenging van de deeltijd-WW heeft het kabinet ook maatregelen afgekondigd om de dynamiek van de arbeidsmarkt en ondernemerschap te stimuleren. Zo krijgen ZZP-ers meer steun en wordt scholing beter toegankelijk voor mensen met een achterstand op de arbeidsmarkt.
Doorsturen:

Neem een abonnement en download 460 exclusieve vakartikelen en 311 actuele HR-instrumenten!

Wilt u als HR-professional ook niks meer missen op uw vakgebied?