Vakbond CNV vindt dat het belastingstelsel de afgelopen 10 jaar onbegrijpelijk is geworden. De bond eist veranderingen, omdat veel vakbondsleden schrokken van veel hogere aanslagen dan verwacht.
Het huidige belastingsysteem is nog geen tien jaar oud, maar het is volgens het CNV nu al vervuild met allerlei toeslagen, heffingen en kortingen. De vakbond helpt leden ieder jaar met het invullen van hun belastingaangiften. Dan blijkt dat velen moeite hebben met het huidige belastingstelsel. Ze zijn het overzicht kwijt en moeten vaak onverwacht belasting bijbetalen.
Stelsel aanpassen
CNV en ouderenbond PCOB hebben samen een brief geschreven aan de Tweede Kamer. Daarin pleiten zij voor aanpassingen van het belastingsysteem.
Zo pakken de nieuwe belastingregels voor chronisch zieken en gehandicapten erg negatief uit, maar ook zijn veel mensen het overzicht kwijt over toeslagen en kortingen. Daardoor doen ze zichzelf tekort en hebben het gevoel dat het systeem niet meer eerlijk is en ze er in inkomen op achteruit gaan.
Wijzigingsvoorstel belastingen
In grote lijnen stelt het CNV de politiek voor om:
Lees meer over:
vakbond | sociale-zekerheid | politiek |

UWV: verzekeringsarts helpt uitval door ziekte voorkomen Door de deskundigheid van verzekeringsartsen meer te benutten kan definitieve uitval van zieke werknemers beter worden voorkomen.
Mobiele MKB-werknemer kan fileprobleem helpen oplossen Kleinere bedrijven kunnen kosten besparen, werknemers tevreden houden en tegelijk bijdragen aan de oplossing van het fileprobleem, door aan de slag gaan met Het Nieuwe Werken.
Werkzoekende merkt nog weinig van aantrekkende economie Werkzoekenden hebben nog niet het gevoel dat de crisis voorbij is en dat de arbeidsmarkt weer aantrekt. Een ruime meerderheid accepteert ook een baan als daar geen vast arbeidscontract bij hoort.
Grote schoonmaak in arboregels Binnenkort verdwijnen 76 van de 92 beleidsregels voor arbeidsomstandigheden. Dat kan, omdat de afspraken in sectorale arbocatalogi zo succesvol zijn, dat algemene regels overbodig worden.
Werkgevers moeten veel flexibeler worden Ruim 30 procent van de Nederlandse organisaties is niet klaar voor de toekomst. Het wordt voor hen steeds moeilijker om personeel te werven met de juiste expertise.