Geboren ondernemers bestaan niet

Ondernemen kun je leren van collega-ondernemers in kleinschalige, gerichte netwerken. Grote ondernemingen moeten daarvoor hun kennis delen met startende ondernemers, die zo onderdeel worden van een `ecosysteem` dat werkt op basis van wederzijds vertrouwen.

Om een antwoord te kunnen geven op de vraag hoe we in Europa ondernemerschap kunnen bevorderen, analyseerde Roland Berger Strategy Consultants twee succesvolle Europese ondernemerschapsmodules: één aan de TU Delft en één van de IESE Business School van Barcelona.

Een belangrijke conclusie is dat geboren ondernemers niet bestaan. Ondernemen is een vak dat je kunt leren van vooral collega-ondernemers in kleinschalige, gerichte netwerken.

Aanbevelingen bevorderen ondernemerschap
Het consultancybureau doet drie concrete aanbevelingen aan kennisinstellingen, startende ondernemers en grote bedrijven.

1. Maak ondernemerschap een integraal onderdeel van opleidingen: het slagen van start-ups hangt af van de kennis en persoonlijke vaardigheden van de ondernemers erachter. Hoewel ondernemerschap ook een kwestie is van ambitie en doorzettingsvermogen, zijn de benodigde vaardigheden en inzichten aan te leren.

2. Bouw `ecosystemen`, hechte netwerken, om het bedrijf heen op basis van onderling vertrouwen. Ecosystemen zorgen ervoor dat ondernemers beter en sneller hun ideeën kunnen omzetten in winstgevende diensten. Meer en sterkere Europese ecosystemen leiden tot meer start-ups met betere prestaties.

3. Bied als grote onderneming vitale kennis en ervaring aan startende ondernemers aan en profiteer van het product of de dienst van de start-up door actief te participeren in de ecosystemen van de ondernemers.

Ervaren ondernemers betrekken
Door de input van ervaren ondernemers bij de start van een bedrijf te betrekken, wordt vaak al in een vroeg stadium groter gedacht. Dat maakt de kans van slagen groter. Ervaren ondernemers moeten overigens niet altijd gepensioneerde heren of dames zijn. Uit de studie blijkt dat het vooral goed werkt als het gaat om mensen uit kort op elkaar volgende generaties.

Het volledige rapport is te downloaden van www.rolandberger.nl .

Redactie Personeelsnet
laatst gewijzigd op 02 december 2009
stuur door

Personeelsadvertenties in vakbladen halveren De daling van het aantal personeelsadvertenties is over het dieptepunt heen. De eerste zes maanden van 2010 werden 29% minder personeelsadvertenties gepubliceerd dan vorig jaar. Vakbladen zagen de terugval in personeelsadvertenties tot de helft oplopen.

Werven en behouden van talent is nieuw bedrijfsrisico Nu de economie opkrabbelt, beginnen bedrijven zich weer zorgen te maken over het werven en behouden van talent. Verder zien ze risico`s opdoemen voor het maatschappelijke bedrijfsprofiel.

Studenten geloven niet in netwerksites voor sollicitaties Ze hebben bijna allemaal een profiel op Facebook, Hyves of LinkedIn. Maar toch komen studenten en starters op de arbeidsmarkt niet op het idee om deze sites in te zetten bij het zoeken naar een baan.

Google en LinkedIn in opmars bij baanzoekers Werkzoekenden gebruiken Google en LinkedIn vaker bij hun oriëntatie op een andere baan, terwijl ook de grootste vacaturesites meer worden geraadpleegd. Dat is niet goed voor het overzicht op de arbeidsmarkt, waarschuwt Intelligence Group.

`Niet functioneren` belangrijkste ontslagreden MKB ondernemers verwachten dit jaar minder mensen te moeten ontslaan dan in 2009. Toch wil een meerderheid (72%) van de ondernemers graag dat het eenvoudiger wordt om werknemers met ontslag te sturen.

(C) Deze informatie is afkomsting uit Personeelsnet (http://www.personeelsnet.nl). Alle rechten berusten bij Personeelsnet Media, te Den Haag.
Personeelsnet Weblog

gratis nieuwsbrief

Vul hier uw emailadres in :
Aanmelden
Afmelden
(©) Copyright 2001 - 2010 Personeelsnet Media, Den Haag: Personeelsnet.nl Personeelslog.nl Werkplus.nl
Partners: Managersonline.nl CareerBuilder

Over de site