Managers optimistisch over verloop recessie

Vacaturestop, minder werven, meer interim-personeel.

Eind 2009 leeft de economie weer op, denkt een derde van de topmanagers in West-Europa. Een kwart verwacht dat de economie in juni van dit jaar alweer aantrekt. Managers nemen de nodige personele maatregelen om kosten te besparen. Dat blijkt uit onderzoek van Executives Online onder ruim tweeduizend leidinggevenden in zeven landen, waaronder Nederland.

De economische recessie heeft volgens de managers de meeste impact op personeelswerving (28 procent), gevolgd door uitvoering en productie (27 procent). Ook marketing en sales hebben te lijden, maar met respectievelijk 10 en 18 procent wel stukken minder. Veel bedrijven hebben een vacaturestop ingesteld (38 procent), terwijl ze wervingsactiviteiten uitstellen (33 procent). Ook gaat de voorkeur uit naar interim personeel boven aanstellingen in vast dienstverband.

Om de crisis te lijf te gaan, is het belangrijk dat de huidige leider ervaring heeft opgedaan in een eerdere recessie, vindt ruim driekwart van de ondervraagden. Ervaren managers worden minder door angst gedreven en houden de langetermijnstrategieën beter in het oog dan hun minder ervaren collega’s. Daarbij zijn ze beter in staat om vertrouwen te scheppen bij het personeel.

Toptalent of junior in team?
Veel ervaren managers maken nu juist gebruik van de toename op de arbeidsmarkt en grijpen hun kans om toptalent aan te trekken. De Nederlandse manager maakt andere keuzes dan de Engelse collega als het om het inrichten van het team gaat. De Nederlandse manager (9 procent) zet toch liever ervaren mensen in, vergeleken met de Engelse Manager (5 procent). Die laat kosten een grotere rol spelen en probeert het eerst liever met goedkopere junior mensen in het team.

Redactie Personeelsnet
laatst gewijzigd op 09 maart 2009
stuur door

Recruiters moeten meebewegen met gedrag kandidaten De arbeidsmarkt flexibiliseert, digitaliseert en wordt transparanter. Om de boot niet te missen, moeten arbeidsbemiddelingbureaus, recruiters en HR-managers meebewegen.

Meeste deeltijd-WW voor metaalbranche In de periode april 2009 tot en met april 2010 hebben 69 duizend werknemers een deeltijd-WW-uitkering ontvangen. Bijna de helft daarvan was werkzaam in de metaal. Dat meldt het CBS.

We moeten rekening houden met soberder pensioen Als pensioenregelingen niet structureel worden aangepakt, moeten pensioenpremies omhoog en zal er langer moeten worden doorgewerkt. Werkgevers moeten hun ambities op pensioengebied daarom blijvend verlagen.

Voorzichtig herstel arbeidsmarkt De arbeidsmarkt is in het tweede kwartaal van 2010 voorzichtig hersteld. De overheid moest weliswaar 8 duizend meer uitkeringen verstrekken, vooral aan jongeren, maar de groei vlakt wel af.

Vertrouwen in pensioenfonds en toezichthouders daalt Nu de pensioencrisis zich ontvouwt, daalt het vertrouwen van werknemers in pensioenfondsen en de toezichthouders. Langzamerhand dringt het besef door, dat langer doorwerken nodig is om aan een behoorlijk pensioen te komen.

(C) Deze informatie is afkomsting uit Personeelsnet (http://www.personeelsnet.nl). Alle rechten berusten bij Personeelsnet Media, te Den Haag.
Personeelsnet Weblog

gratis nieuwsbrief

Vul hier uw emailadres in :
Aanmelden
Afmelden
(©) Copyright 2001 - 2010 Personeelsnet Media, Den Haag: Personeelsnet.nl Personeelslog.nl Werkplus.nl
Partners: Managersonline.nl CareerBuilder

Over de site